Dzień z życia pani pokojowej

09/03/2018
- Paulina Kluga

To nie jest łatwa praca i to nie tylko dlatego, że męczy fizycznie.

Nocujesz w hotelu, wstajesz rano, bierzesz prysznic, ubierasz się, wychodzisz ……. Wracasz, a twój pokój jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przywrócony do pierwotnego stanu. Łazienka sucha, ręczniki świeżutkie, łóżko pościelone … ktoś tu był.

Tak drodzy goście. Może tego nie widać, ale o Wasz komfort podczas pobytu w hotelu dba nieustannie cały sztab ludzi, choć może niewidocznych, ale wciąż mających Was na uwadze. Ogromną część pracy wykonują panie pokojowe, dbające o czystość i wygodę w hotelowych pokojach.

Dzień zaczynają skoro świt od 6:00 rano uprzątając ogólnodostępne części hotelu. Uwijają się jak małe mrówki, oby tylko gość schodzący na śniadanie nie natrafił na paproszek, czy ślad buta pamiętający jeszcze nocne wojaże innych gości. Kiedy się budzisz ich już tam nie ma, już ich nie widać.

Pokojowa to zawód nie dla wszystkich. Praca męcząca nie tylko fizycznie. Może być nią tylko osoba, którą można obdarzyć szczególnym zaufaniem. Panie Pokojowe są to osoby wyjątkowe, zasługujące na ogromny szacunek i zrozumienie.

Wiecie, że po latach pracy w służbie pięter taka osoba wchodząc do pokoju potrafi niejednokrotnie stwierdzić czy w pokoju mieszkał mężczyzna czy kobieta, czy może para, w jakim wieku, często może nawet stwierdzić narodowość gościa. Panie pokojowe wiedzą naprawdę dużo o ludziach i nie myślcie, że to ot takie sobie po prostu sprzątanie pokoi. To swego rodzaju misja jak praca na wielu hotelarskich stanowiskach.

Zapraszamy do Hotelu Duet. Zaopiekujemy się Wami najlepiej jak się da.

2021

Kwiecień (2) Marzec (9) Luty (8)

2020

Grudzień (2) Maj (3) Kwiecień (2) Marzec (2) Luty (2) Styczeń (2)

2019

Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (2)

2018

Czerwiec (1) Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (1) Styczeń (2)

2017

Grudzień (2) Listopad (1) Październik (2) Wrzesień (1) Lipiec (1) Czerwiec (2) Maj (3) Kwiecień (3) Marzec (2) Luty (2) Styczeń (2)

2016

Grudzień (2) Listopad (2) Październik (1) Wrzesień (1) Sierpień (2) Lipiec (1) Czerwiec (1) Maj (4) Kwiecień (4) Marzec (4) Luty (4) Styczeń (3)

2015

Grudzień (4) Listopad (4) Październik (5) Wrzesień (4) Sierpień (2)
Archiwum aktualności

Zapisz się do newslettera

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen