Spacerowy Wrocław - tajemnicze zakątki

13/04/2018
- Paulina Kluga

Wiosna zawitała do Wrocławia! Nareszcie !!! Czekaliśmy na nią z utęsknieniem. Wreszcie możemy wychylić nosy spod ciepłego koca i wyruszyć w wędrówkę szlakiem tajemniczych zakątków naszego pięknego miasta. Chodźcie z nami !!!

Hotel Duet położony jest w ścisłym centrum Wrocławia, ale bardzo blisko głównego węzła komunikacyjnego, z którego można dostać się praktycznie na każdy koniec miasta. Ponieważ jednak piękna pogoda za oknem cudownie byłoby przemierzać świat na piechotę. A mamy tu takie perełki, do których spacerem dotrzecie w bardzo przyjemnych okolicznościach przyrody.

Dziś chcę Wam polecić niedalekie osiedle, które zyskało nowy look dzięki artystom z Ośrodka Kulturalnej Animacji Podwórkowej. Niepozorne stare kamienice na wrocławskim Nadodrzu odkrywają swoje kolorowe wnętrze. Dzieło zajmujące łącznie 1200 metrów kwadratowych jest połączeniem malarstwa, rzeźby i ceramiki. Przenosi nas w barwny świat rajskich ogrodów, życia podwodnego czy wspomnień z historii. Bohaterami murali są często mieszkańcy kamienic, którzy również włączyli się w jego tworzenie.

Nadodrze to stara dzielnica Wrocławia, długo zaniedbana dziś odradza się na nowo. Powstaje tam wiele galerii i przytulnych knajpek. Miejsce warte odwiedzenia. Nie tylko zabytki stanowią nasze piękne miasto, ale przede wszystkim ludzie i tym dobrem powinniśmy sie chwalić.

A skoro juz o zabytkach mowa z Nadodrza spacerek na Ostrów Tumski przesiąkniety historią jak najbadziej wstazany. Szczególnie wieczorową porą miejsce to jest wyjątkowo urokliwe. Przemieszczając się z Nadodrza już po chwili znajdziemy się na Wyspie Daliowej - najmniejszej w archipelagu śródmiejskich wrocławskich wysp, trafimy na Nawę. Lśniąca konstrukcja autorstwa Oskara Zięty intryguje i przyciąga, jest także popularnym miejscem plenerów fotograficznych.

Jako, że Wrocław nazywany jest też miastem stu mostów z Ostrowa Tumskiego wydostać się można przez kilka mostów. Polecam przechadzkę Mostem Pokoju, aby przedostać się na drugi brzeg Odry, na Bulwar Danikowskiego. Bardzo przyjemne miejsce na relaks i odpoczynek po długim spacerze, tym bardziej, że widok z tego miejsca jest fascynujący.

Moi drodzy, po długiej zimie czas ruszyć się z kanapy i zobaczyć kawałek świata. My serdecznie zapraszamy Was do Wrocławia. Hotel Duet z przyjemnością ugości Was na czas Waszych wojaży.

 

2021

Kwiecień (2) Marzec (9) Luty (8)

2020

Grudzień (2) Maj (3) Kwiecień (2) Marzec (2) Luty (2) Styczeń (2)

2019

Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (2)

2018

Czerwiec (1) Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (1) Styczeń (2)

2017

Grudzień (2) Listopad (1) Październik (2) Wrzesień (1) Lipiec (1) Czerwiec (2) Maj (3) Kwiecień (3) Marzec (2) Luty (2) Styczeń (2)

2016

Grudzień (2) Listopad (2) Październik (1) Wrzesień (1) Sierpień (2) Lipiec (1) Czerwiec (1) Maj (4) Kwiecień (4) Marzec (4) Luty (4) Styczeń (3)

2015

Grudzień (4) Listopad (4) Październik (5) Wrzesień (4) Sierpień (2)
Archiwum aktualności

Zapisz się do newslettera

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen