Wrocław zaklęty w książkach

05/02/2020
- Dominika Wójcik

Mnóstwo osób uważa, że wyjeżdżając na wakacje powinniśmy zapoznać się z kilkoma przewodnikami o konkretnym mieście, aby na miejscu nie okazać się typowymi turystami zwiedzającymi największe atrakcje.

Czyż nielepszym sposobem byłoby zapoznanie się z twórczością autorów, którzy w nim mieszkają. Dzięki temu poznajemy dane miasto przez pryzmat jego mieszkańców opisujących szczegółowo wybrane przez siebie miejsca, będące częścią porywającej fabuły rozgrywającej się w różnych latach: począwszy od powstania miasta przez teraźniejszość, a niekiedy wybiegając także w przyszłość.

Doskonałym tego przykładem jest Wrocław, który zamieszkują znani autorzy wielu gatunków beletrystyki. Możemy się pochwalić m.in.:
 Markiem Krajewskim i jego serią książek o policjancie Eberhardzie Mocku, który z determinacją tropi kolejnych przestępców;
 Andrzejem Ziemiańskim – autorem jednej z najpoczytniejszych serii książek z gatunku science-fiction „Achai” oraz wielu pozycji, których tłem jest Wrocław, np. „Pułapka Tesli”;
 Martyną Raduchowską – autorką dylogii o medium Idzie Brzezińskiej: „Szamanka od umarlaków” oraz „Demon Luster”;
 Agnieszką Lingas-Łoniewską – przedstawicielką książek kobiecych oraz New Adult momentami połączonych z kryminałem. Najbardziej rozpoznawalne książki to: „Łatwopalni”, „Zakręty Losu”, „W szpilkach od Manolo”, „ Wszystko wina kota” oraz „W zapomnieniu”.
Tak naprawdę ww. autorzy to tylko początek pięknej podróży, którą powinni rozpocząć wszyscy miłośnicy książek chcący zawitać do naszego hotelu znajdującego się w samym sercu Wrocławia. Możecie nam wierzyć, że nie zawiedziecie się na tym wspaniałym mieście, które nadal jest pełne tajemnic.

2021

Kwiecień (2) Marzec (9) Luty (8)

2020

Grudzień (2) Maj (3) Kwiecień (2) Marzec (2) Luty (2) Styczeń (2)

2019

Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (2)

2018

Czerwiec (1) Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (1) Styczeń (2)

2017

Grudzień (2) Listopad (1) Październik (2) Wrzesień (1) Lipiec (1) Czerwiec (2) Maj (3) Kwiecień (3) Marzec (2) Luty (2) Styczeń (2)

2016

Grudzień (2) Listopad (2) Październik (1) Wrzesień (1) Sierpień (2) Lipiec (1) Czerwiec (1) Maj (4) Kwiecień (4) Marzec (4) Luty (4) Styczeń (3)

2015

Grudzień (4) Listopad (4) Październik (5) Wrzesień (4) Sierpień (2)
Archiwum aktualności

Zapisz się do newslettera

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen