Przystanek Wrocław jako baza wypadowa w pobliskie piękne, zielone, ale także zabytkowe rejony.

14/05/2020
- Katarzyna Legendziewicz

Jesteśmy na kolejnym etapie odmrażania turystyki, a co za tym idzie, wiele miejsc takich jak parki, bulwary, rezerwaty przyrody są dostępne dla osób, które czują się najlepiej w zielonym otoczeniu.

Jednym z największych i najpiękniejszych rezerwatów przyrody na Dolnym Śląskim jest właśnie Park Krajobrazowy Doliny Baryczy, należący do miasta Milicz, który leży również na obrzeżach rezerwatu „Stawy Milickie”.

Miejsce z pewnością magiczne, bogate w zabytki klasycystyczne takie jakie Pałac Maltzanów, który obecnie pełni swą role jako technikum dla młodych leśników, ale także raj dla ornitologów głodnych podpatrywania najróżniejszych oraz  z pewnością rzadkich gatunków ptaków.
Niezwykłe są także miejsca dotknięte historią jak ruiny zamku książąt oleśnickich z XIV wieku, grobowiec hrabiego Maltzana, ale także piękne neorenesansowe kościoły.

To malownicze miasteczko jest oddalone o niecałe 55km od Wrocławia, jest także miastem najczęściej odwiedzanym przez osoby, które pragną uciec z wielkiego miasta by moc zaczerpnąć świeżego powietrza i zdystansować się od problemów dużej metropolii.
Jest to także świetne miejsce bogate w ścieżki rowerowe, trasy kajakowe.

Już dziś zarezerwuj nocleg w Hotelu Duet i koniecznie odwiedź pobliski rezerwat.
Z pomocą, ale także ciekawostkami przyjdzie jeden z naszych recepcjonistów, który pochodzi z tych pięknych terenów.

P.S lornetka i wygodne buty będą niezbędne !

2021

Marzec (1) Luty (8)

2020

Grudzień (2) Maj (3) Kwiecień (2) Marzec (2) Luty (2) Styczeń (2)

2019

Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (2)

2018

Czerwiec (1) Kwiecień (1) Marzec (1) Luty (1) Styczeń (2)

2017

Grudzień (2) Listopad (1) Październik (2) Wrzesień (1) Lipiec (1) Czerwiec (2) Maj (3) Kwiecień (3) Marzec (2) Luty (2) Styczeń (2)

2016

Grudzień (2) Listopad (2) Październik (1) Wrzesień (1) Sierpień (2) Lipiec (1) Czerwiec (1) Maj (4) Kwiecień (4) Marzec (4) Luty (4) Styczeń (3)

2015

Grudzień (4) Listopad (4) Październik (5) Wrzesień (4) Sierpień (2)
Archiwum aktualności

Zapisz się do newslettera

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen